• ד. יול 17th, 2024

קורס פוטושופ, לדעת לעבוד עם תמונות

יונ 2, 2022

התפקיד העיקרי של פוטושופ, עם כל הכבוד לזה שהיא עוזרת לפתח עיצובי לייאאוט לאתרים ולאפליקציות, ועוזרת למאיירים ולאומנים ליצור את אומנותם באופן דיגיטלי בגרפיקה ממוחשבת, בראש ובראשונה פוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונה, וזה גם אחד הדברים העיקרי שמלמדים בקורס פוטושופ בסיסי, איך לעבוד עם תמונה, או תמונות, לכל מטרה שהיא, אם מדובר בליצור אלבום דיגיטלי, או בלתקן פגמים שנפלו בתמונה המקורית.

בקורס פוטושופ נלמד את כל זה ואפילו יותר, נלמד על כלי הstamp  שתפקידו הוא בעיקרון, להעתיק מקטע אחד ולהעביר מקטע שני, כך למשל אנו יכולים לקחת תמונה עם הרבה כתמים מיותרים ולדגום מאזור שבו המשטח הדומה נראה טוב ובלי כתמים, את אזור המשטח הזה נעתיק באמצעות כלי ה stamp כל הכתמים "הוחלפו" ברקע של קיר חדש למשל, שלא היו עליו כתמים מלכתחילה וכך נמשיך לתקן ולשנות עד שייראה לנו, בכיבוי שכבת תמונת המקור והדבקה, שהתמונה עברה עיבודים מתאימים ואפשר להמשיך הלאה.

יש כלים נוספים לעיבוד תמונה, אחד השימושיים ביותר הוא כלי ה  adjustment layerניתן ללחוץ עליו ואז מה שקורה נפתח לנו תפריט קטן עם רשימה של סוגי אפקטים שיכולים לשלוט על הצבע שניתן להשתית על התמונה המשוכפלת של תמונת המקור, לשלוט על התאורה, על גוון הצבעים ועוד הרבה אפקטים יפים ומגניבים. יש כלים שמאפשרים לתמונה להשתנות עד כמעט ללא היכר, בכלי הפילטר למשל, אפשר לעשות טשטוש על רקע של התמונה, או לתת לרקע ואפילו לתמונה עצמה, מראה קצת גרגירי או מוזאיקי וכו.

יש כלים שממש יכולים לשלוט על כמויות הצבע שיש בתמונה, אפשרויות להפוך את התמונה לשחור לבן עם ממש מינימום צבעים של שחור ולבן, אפשרות להפוך את התמונה למין צבע חום כזה, ספיה, שמדמה את הצילומים שנהגו לעשות אז גם בצבעי ספיה חומים כאלו. אפשרויות לעוות ממש לחלוטין את התמונה, אם זה בצורה של גלים או עיוות מעגלי בצורה של מערבולת, ניתן גם בזכות כלי הריבוע המקווקו המהבהב, להגדיר אזורים מסויימים שבהם אנו רוצים לבצע את האפקט ולגבי שאר התמונה להשאיר אותה ללא אפקט, ניתן גם להשתמש בעיגול המקווקו המהבהב אם נרצה לתחום את האפקט בתוך קווי העיגול או מחוץ לקווי העיגול, יש גם אפקטים שניתן להשתמש על טיפוגרפיה, הטלת צל וקביעת פטרן שתשפיע על הגוון של הטקסט, מתן בלט לאותיות או מתן חריטה לאותיות ועוד הרבה דברים טובים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן