• ב. דצמ 11th, 2023

עד כמה ניתוח קטרקט מלווה בסיכונים?

יונ 2, 2022

ניתוח קטרקט סיכונים

קטרקט הוא חלק טבעי מההזדקנות, אך ניתן לטפל בו בניתוח. הסיכונים והיתרונות של ניתוח קטרקט תלויים בבריאותו של האדם, אם כי רוב המטופלים מדווחים על התאוששות יחסית מהירה ונטולת אי-נוחות משמעותית.

למידע נוסף אודות סיבוכים אפשריים של ניתוח קטרקט תבקרו באתר בקישור המצורף: https://www.רופאעיניים.co.il/עדשה/קטרקט/ניתוח-קטרקט/ניתוח-קטרקט-סיבוכים/

ניתוח קטרקט הוא אחד הניתוחים הנפוצים ביותר המבוצעים בארצות הברית, עם למעלה מ-3 מיליון ניתוחים בכל שנה. בישראל, ניתוחי קטרקט נחשבים נפוצים גם כן (כ-60,000 ניתוחים בכל שנה), והם אורכים 20 דקות בממוצע, אולי מעט יותר. ניתוח קטרקט מבוצע בהרדמה מקומית ואינו מאופיים בכאבים משמעותיים. מה עוד חשוב לדעת על הליך זה? המשיכו לקרוא.

מדוע עוברים ניתוח קטרקט?

ניתוח קטרקט הוא הליך שכיח שרוב האנשים עוברים כדי להחזיר את הראייה התקינה שלהם. עם זאת, ישנם סיכונים הכרוכים בניתוח שהמטופלים צריכים להיות מודעים אליהם. מהם הסיכונים הכרוכים בניתוח קטרקט? הנה הם:

ניתוח קטרקט עלול לגרום לעיתים לסיבוכים כגון היפרדות רשתית, ליקוי ראייה ודימום בעין. המטופלים צריכים גם להיות מודעים לאפשרות של "עין יבשה" לאחר ניתוח קטרקט ולבדוק את העין באופן קבוע אצל רופא העיניים.

סיכונים אפשריים של ניתוח קטרקט

הסיכונים הכרוכים בניתוח קטרקט הם שונים, ועל המטופלים לנקוט באמצעי זהירות לפני שהם עוברים את ההליך כדי למנוע סיבוכים. ניתוחי קטרקט תוך קפסולרי שכיחים יותר מאשר ניתוחי קטרקט תוך קפסולרי, אך יש להם כמה סיבוכים אפשריים כגון זיהום, דימום או נזק לרקמה הסובבת.

בסופו של דבר, כל הליך רפואי עשוי להיות מלווה בחששות, סכנות אפשריות, תופעות לוואי וכולי. אבל עם זאת, אין אושר גדול יותר מאשר לקבל חזרה את הראייה התקינה של האדם. אם אתם חוששים לעבור ניתוח קטרקט בגלל תופעות לוואי אפשריות, חשוב לקחת בחשבון שתופעות אלו יחסית נדירות.

כמה אנשים בישראל סובלים מקטרקט?

כאמור, קטרקט הוא עכירות של העדשה הטבעית בעין, שעלולה לגרום לאובדן ראייה. זוהי מחלת עיניים נפוצה הפוגעת בכאחד מכל ארבעה אנשים מעל גיל 60. כפי שאנחנו רואים, בעיה זו נחשבת די שכיחה בקרב האוכלוסייה המבוגרת.

ניתוח קטרקט הוא הליך שמסיר עכירות מעדשת העין ומשקם את הראייה. הליך זה נעשה בדרך כלל כפרוצדורה אמבולטורית, כאשר רוב החולים מתאוששים במלואם תוך מספר ימים. הניתוח לוקח בדרך כלל כ-20-30 דקות לביצוע והוא נעשה בהרדמה מקומית, כך שלא תרגישו כאב במהלך ואחרי הניתוח. אם אתם לקראת הניתוח וצריכים מידע נוסף, חשוב לקבלו מרופא העיניים המנתח שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן